Ehitiste soojustamine tööstuses ja põllumajanduses
Polüuretaanvaht on üks odavamaid ja tõhusamaid meetodeid tööstus- ja põllumajandushoonete, sealhulgas tööstuste ja laohoonete soojustamiseks. Loomakasvatushooned peaksid oma rolli nõuetekohaseks täitmiseks vastama teatud standarditele. Nende hulka kuuluvad sobivad sanitaartingimused, ruumi ja rajatiste kaitse liigniiskuse eest ning korralik stabiilne temperatuur siseruumides olenemata aastaajast.
Temperatuuri säilitamine tööstus- ja põllumajandushoonetes
Üks oluline tegur, mis määrab, kas hoone sobib tööstuslikuks või põllumajanduslikuks kasutamiseks, on selle võime säilitada õiget temperatuuri, et see oleks talvel kaitstud pakase ja suvel liigse kuumuse eest.
Sobiva temperatuuri hoidmine ilmastikutingimustest olenemata on soovitatav ka toiduainete säilitamiseks mõeldud põllumajandushoonetele, nt külmhoonetele või puu- ja köögiviljade hoidlatele. Madal temperatuur võimaldab hoida toiduaineid kauem värskena, mis tähendab otseselt põllukultuuride kasvatamise tasuvust.
Polüuretaanisolatsiooni abil saate saavutada optimaalsed tingimused põllumajandushoonetes, sealhulgas karkasshoonetes. Oma arvukate eelistega, nagu kiire püstitamine ja väike kaal, on plekist paneelidega kaetud lehtmetallkonstruktsioonil ka puudusi, näiteks madal soojusisolatsioonivõimsus või veeauru kondenseerumine seintel.
Polüretaanvahu soojustegur on vaid 0,020-0,023 W / (m2K). 3–7 cm vahukihi pihustamine võib olenevalt kasutusotstarbest hoone olusid oluliselt parandada. Selline isolatsioon võimaldab vähendada soojuskadu miinimumini ja vähendada hoone hoolduskulusid. Teiselt poolt on selline madal soojusläbilaskvus viis takistada sooja õhu sattumist tööstushoonesse, kus soovite hoida madalat temperatuuri. Teine küsimus on loomakasvatushoonete märkimisväärne niiskus – kvaliteetne soojusisolatsioon vähendab seinte veeauru kondenseerumist.
Sobiv mikrokliima ja piisav ventilatsioon
Tööstushooned peaksid sageli tagama siseruumides sobiva mikrokliima.
Loomakasvatushoonete jaoks on nõuetekohaste sanitaartingimuste säilitamine äärmiselt oluline. Katusele või seintele pihustatud suletud rakuga polüuretaanvaht ei ima vett ning seal ei teki seeni ega hallitust. Selle materjaliga kaetud pindade puhastamiseks võite kasutada veejuga.
Polüuretaanvaht ei ima vett. Loomade tekitatud niiskus (väljahingatav veeaur, väljaheited, joogikünn) ei avalda polüuretaanvahu seisundile kui sellisele negatiivset mõju. Nii kõrge õhuniiskuse kui 85% (karjalaudades saavutatud väärtus) mõju ei vähenda polüuretaanvahu soojusisolatsiooni võimsust.
PUR-isolatsioonivaht on toksikoloogia seisukohalt ohutu ka loomade heaolule – see ei tekita kahjulikke aineid ega gaase.
Põllumajanduse külmhooned ja laod
Kuiv õhk ja hea kaitse niiskuse eest mängivad võtmerolli toiduainete, eriti teravilja hoidmiseks mõeldud ladudes ja hoonetes. Katuse, seina ja vundamentide korralikult paigaldatud isolatsioon vähendab seente või hallituse kasvu tõenäosust.
Polüuretaanvahust isolatsioon on vastupidav ka kahjuritele ja närilistele.
Põllumajandusseadmete ladude peamine nõue on sobiv isolatsioon vee ja niiskuse eest. Vaheseinal ei tohiks olla veeauru kondenseerumist. Seetõttu tasub laoseinad katta suletud pooridega pur vahuga. Polüuretaanvaht on kiire ja suhteliselt odav meetod tööstus- ja põllumajandusrajatiste soojustamiseks. Sellel on kõrged kleepuvad omadused, mis võimaldab teil seda rakendada peaaegu igat tüüpi laekonstruktsioonidele või seintele.