Puitkarkassmaja soojusisolatsioon

Puitkarkass maja soojusisolatsioon – miks tasub seda paigaldada?

Viimasel ajal on ühepereelamute energiasäästlik ja ökoloogiline ehitamine muutunud väga populaarseks. Seda tüüpi majad vajavad siiski piisavat soojusisolatsiooni. Uurige välja, milline soojusisolatsioonimaterjal selleks otstarbeks kõige paremini sobib.

Puitkarkassmaja soojusisolatsioon

Karkassmajad on ehitatud vastavalt puitkarkasstehnoloogiale. Need on kerged, suhteliselt odavad ja kergesti ülesehitatavad, mistõttu on nad võitnud meie südamed, kes hindavad muutusi ja ökoloogilisi väärtusi. Kuid tasub meeles pidada selliste majade nõuetekohast kaitset niiskuse, tuule ja temperatuuri muutuste eest – te ei saa unustada karkassmaja põhjalikku soojustamist.

Karkassmaja ebapiisav soojusisolatsioon, valesti valitud materjalide kasutamine või isolatsiooni järjepidevuse puudumine võib põhjustada maja soojusisolatsiooni osas arvukalt probleeme. Niiskus ja sellest tulenev hallituse teke, madal sisetemperatuur talvel ja kõrge temperatuur suvel on vaid mõned ebamugavustest, mis võivad tekkida ebapiisava karkassmaja soojusisolatsiooni paigaldamisel. Peate veenduma, et hoone mikrokliima oleks võimalikult sõbralik.

Karkassmaja  isolatsioon vs ohutus

Raamsüsteemiga ehitatud maja on paigaldatud vundamendiplaadile, millele seejärel ehitatakse ehituskonstruktsioon. Seejärel ümbritsetakse raam väljast ja seestpoolt. Soojusisolatsioon asetatakse ümbrise kihtide vahele või välisseina sisse. Sobiv soojusisolatsioonikiht kaitseb tänu oma omadustele täiuslikult maja kuumuse eest, ilma et selle konstruktsiooni üle koormataks.

Raamsüsteemis ehitatud ühepereelamud kaotavad kiiresti soojuse ja soojenevad sama kiiresti. Ligikaudu 40% seda tüüpi hoone soojusest pääseb läbi seinte, mistõttu on maja soojustamisel oluline keskenduda peamiselt neile. Polüuretaanvaht on elanike jaoks 100% ohutu. See on isekustuv materjal – see omadus minimeerib tulega kokkupuute korral tõhusalt riski. See ei hoia niiskust, seega pole hallituse ega seente tekkimise ohtu.

PUR-vahtkarkassiga maja soojusisolatsioon

Karkassmaja korralik pur soojusisolatsioon hõlbustab müra vähendamist.

Polüuretaanvahu omadused võimaldavad selle liigitada parimate soojusisolatsioonimaterjalide hulka. Materjal täidab kõik vabad tühimikud, välistades seeläbi termiliste sildade tekkimise võimaluse. Avatud pooriga  vaht, sobib ideaalselt kõrge soojusisolatsioonivõimega karkassmajade soojustamiseks. Toode toimib akustilise isolaatorina – see kindlustab maja heliisolatsiooniga, absorbeerides mürarikastelt tänavatelt või külgnevatest ruumidest kostuvaid helisid.

PUR-vaht ei koorma maja struktuuri, nagu see on teiste soojusisolatsioonimaterjalide puhul. Veelgi enam, see on paigaldatud karkassi vahele. Selline rakendus kujutab endast puidust hooneelementide täiendavat jäigastamist. Nii summutab see tõhusalt müra ja osutub kasulikuks eriti hoonetes, kus on palju ruume ja aknaid. Vaht on õmblusteta materjal, lihtne paigaldada ja ülimalt vastupidav – see on parim valik maja soojusisolatsiooniks.