Pööningu või katuselae soojustamine

Katuse all olevad kasutamata ruumid toimivad sageli pööninguna. Asjaolu, et see pole elamiskõlblik ruum, ei tähenda, et selle soojusisolatsioon oleks vähem oluline. Siit saate teada, kuidas ja millise materjaliga pööningut tõhusalt soojustada, nii et allpool asuvatest köetavatest ruumidest ei pääseks soojus välja.

Pööningu soojustamine – miks see oluline on?

Miks on pööningu soojustamine nii oluline? Loomulikult on siin seotud majanduslikud kaalutlused. Kui pööning on kasutuskõlbmatu, tehakse soojusisolatsioon nii, et soojendusega ruumide soojus ei pääseks  välja.

Enne pööningu soojustamisel osalemist pöörake tähelepanu selle kõrgusele. Kui ruum on madal ja juurdepääs on keeruline või üldse mitte, on enne katusekatte paigaldamist kõige mugavam teha isolatsioon. Sellises olukorras tuleb kõik vajalikud materjalid eelnevalt ette valmistada ja renoveerimise ajal vihma eest kaitsta. Piisava kõrgusega pööningutel saab töid teha siis, kui katus on valmis.

Pööningu soojustamine vahtpolüuretaaniga – palgake professionaale!

PUR-vahuga soojustamine
Katused ja pööningud

Pööningu soojusisolatsioon tuleks jätta spetsialistidele. Miks? Palju sõltub töö kvaliteedist – tihedus, selle ruumi kasutamise mugavus ja töökindluse tagamine järgmistel aastatel. Pööningu soojusisolatsioon peaks toimuma professionaalselt, et aasta või kahe pärast ei oleks remonti vaja. Ja see võib juhtuda, kui te ise, ilma piisava kogemuseta, renoveerimist alustate.

Lisaks erialasele tööle on väga oluline materjal, mida soovite pööningut soojustada. Polüuretaanvaht sobib selleks suurepäraselt. Eeldades, et see on õigesti paigutatud,on soojusjuhtivuse koefitsent, suletud poori vahtude puhul hinnanguliselt 0,02-0,039 W / mK ja avatud pooride – 0,033-0,039 W / mK. Tasub meeles pidada, et suurema tiheduse ja suletud pooride struktuuriga vaht on suurema eraldusvõimega ja seega saate rakendada õhemat kihti. Kõigi materiaalsete omaduste säilitamiseks on vaja seda oskuslikult paigaldada, mistõttu peaksid spetsialistid selle eest hoolitsema.

Pööningu soojustamine vahuga – 5 peamist eelist

Polüuretaanvahust pihustatakse spetsiaalse püstoliga. Selle tulemusena tungib see otse igasse tühimikku ja lisaks saab sellest luua peaaegu igasuguse loomulikult kontrollitava paksusega kihi – sõltuvalt individuaalsetest vajadustest. Vahetult pärast voolamist hakkab vaht aeglaselt laienema, laiendades selle mahtu ja jõudes kõikjale, kus traditsioonilistel isolatsioonimaterjalidel pole võimalust tungida. Tipphetkel suudab see oma mahtu suurendada isegi 120 korda.

  • Suur tihedus ja vastupidavus – Vahtu iseloomustab suurepärane soojus- ja heliisolatsioon. See on vastupidav ebasoodsatele ilmastikutingimustele, nagu kõrge või madal temperatuur, niiskus. Lisaks pole see tundlik erinevate keemiliste ainete kahjulike mõjude suhtes.Erinevalt alternatiivsetest isolatsioonimeetoditest ei ole vaja karta, et vaht vananeb, deformeerub ja kaotab aastate jooksul oma omadused. See säilitab oma omadused aastaid.
  • See toimib suurepäraselt pööningul,millel on keeruline sarikate lahendus -Polüuretaanvaht kantakse puitkatuse sõrestikule pihustusmeetodil ja see on võimeline jõudma ka kõige raskemate nurkadeni. Sel viisil paigaldatud soojusisolatsioonil ei ole külmasildu.
  • See tagab suurepärase akustilise isolatsiooni – Vaht töötab mitte ainult pööningu soojustamisel, vaid tagab ka suurepärase heliisolatsiooni. See on katusemembraani ja metallist katusekiviga katuste jaoks väga oluline. Väga head vahtparameetrid summutamiseks vähendavad oluliselt plekist tulevat müra, näiteks tugeva vihma korral.
  • Kiire paigaldus – Polüuretaanvaht moodustab ühtlase katte, täites kõik süvendid ja ebatasasused. Erinevalt pööningu alternatiivsetest isolatsioonimeetoditest pole vahtplastist isolatsiooni valmistamiseks vaja kasutada täiendavaid paigaldustarvikuid.

Pööningu soojustamine vahuga – lagi

Korralikult soojustatud põrand esimesel korrusel ja pööningu lagi on teie maja soojustamisel pool võitu. Tasub teada, et soojustuskadu läbi soojustamata lae võib põhjustada ka katusekatte veeauru kondenseerumise. Sellisel juhul on ideaalne lahendus polüuretaanvahu kasutamine.

Pööningu soojustamine vahuga – hind

Vahtkattega pööningu soojustamise hinnad võivad tunduda suhteliselt kõrged. Pööningu soojustamine kaasaegse materjaliga, näiteks vahtpolüuretaaniga, tagab 100% -lise soojustuse ja paljude aastate rahuliku une hästi soojustatud majas. Avatud pooriga pööningu soojustamise m3 hind on alates  70 eur+km