soojad katused

Katuse soojustamine

Tavapärased soojustusmaterjalid on aga asendumas uue ja innovaatilise polüuretaanvahu ehk PUR vahuga, mis koosneb enamasti kahest omavahel kombineeritud keemilisest elemendist (isotsüonaat ja polüool). Need elemendid segatakse omavahel spetsiaalsete masinate abil ning seejärel pihustatakse või süstitakse seintes olevatesse avastusse ja õhuvahedesse. PUR vahu abil muutub maja palju soojapidavamaks ja õhukindlamaks, sest vedelal kujul vaht täidab ära kõikvõimalikud vahed ja praod ning seejärel paisub ja kivineb. Samuti loob PUR vaht lisakonstruktsiooni katusele, mis muudab selle kõvasti tugevamaks ja vastupidavaks.

Kui PUR vaht on õigesti paigutatud on soojusjuhtivuse koefitsent, suletud poori vahtude puhul, hinnanguliselt 0,022-0,039 W / mK ja avatud pooride puhul – 0,033-0,039 W / mK. Tasub meeles pidada, et suurema tiheduse ja suletud pooride struktuuriga vaht on suurema eraldusvõimega ja seega saab rakendada õhemat kihti, mis omakorda tähendab, et soojustus ei võta niivõrd palju ruumi ära ning maja jääb suurem ning avaram.

Katuse soojustamine ja soojustusmaterjalid

Tavapärased soojustusmaterjalid on aga asendumas uue ja innovaatilise polüuretaanvahu ahk PUR vahuga, mis koosneb enamasti kahest omavahel kombineeritud keemilisest elemendist (isotsüonaat ja polüool). Need elemendid segatakse omavahel spetsiaalsete masinate abil ning seejärel pihustatakse või süstitakse seintes olevatesse avastusse ja õhuvahedesse. PUR vahu abil muutub maja palju soojapidavamaks ja õhukindlamaks, sest vedelal kujul vaht täidab ära kõikvõimalikud vahed ja praod ning seejärel paisub ja kivineb. Samuti loob PUR vaht lisakonstruktsiooni katusele, mis muudab selle kõvasti tugevamaks ja vastupidavaks.

Kui PUR vaht on õigesti paigutatud on soojusjuhtivuse koefitsent, suletud poori vahtude puhul, hinnanguliselt 0,02-0,039 W / mK ja avatud pooride puhul – 0,033-0,039 W / mK. Tasub meeles pidada, et suurema tiheduse ja suletud pooride struktuuriga vaht on suurema eraldusvõimega ja seega saab rakendada õhemat kihti, mis omakorda tähendab, et soojustus ei võta niivõrd palju ruumi ära ning maja jääb suurem ning avaram.

Miks valida PUR vaht?

Küttearved vähenevad lausa 25%, sest soojuskadu on minimaalne;
Säästad keskkonda, kuna energiatarbimine väheneb;
On suurepärane heliisolaator;
Ei ima endasse niiskust ning toimib omamoodi hüdroisolatsioonina;
Katuse konstruktsioon muutub tugevamaks;
Õhuliikumine väheneb, st allergeenid ei pääse elamusse;
Vastupidav näriliste ja muude mõjutuste suhtes;
Kulub vähem ning ei vaja palju ruumi;
Ohutu tervisele ja keskkonnale.

Katuse ja pööningu soojustamine – palgake professionaal!

Katuse soojustamine on üsna keeruline ettevõtmine, sest vajab oskuslikke töömehi ja kvaliteetset materjali. Tehes katuse soojustamise odavate materjalide ja kogenematute inimestega on üsna tõenäoline, et soojust see katus eriti kinni ei pea ja kodu kütmisele kulub tohutul hulgal energiat ja raha. Katuse soojustamine on töö, mida ei tasu teha ülejala, vaid üks kord ja korralikult. Hilisem parandamine või üle tegemine on ajamahukas ja kindlasti ka üsna kallis. Seega tasub kohe alguses appi võtta oma ala spetsialistid ning kvaliteetsed materjalid. Vahtkattega soojustamise hinnad võivad esialgu tunduda suhteliselt kõrged. Soojustamine kaasaegse materjaliga, näiteks vahtpolüuretaaniga, tagab 100% -lise soojustuse ja paljude aastate rahuliku une hästi soojustatud majas.

Kui PUR vahu tehnoloogia kõnetas Sind, siis suundu meie veebilehele Balticpur.ee ning võta kindlasti meie soojustuskonsultandiga ühendust. Veebilehel pakume maja soojustamiseks vajalikke masinad, seadmed ning PUR vahtusid. Pakume lisaks ka PUR vahuga soojustamise teenust. Võta julgelt ühendust meie abivalmis klienditoega. Aitame Sind suurima rõõmuga ning üheskoos leiame just Sinule sobivaima lahenduse!