Oma kodu ja muude hoonete/majade soojustamine on eriti eesti kliimas äärmiselt oluline tegevus, et sina ja su lähedased ennast külma saabudes mugavalt, soojalt ja tervena tunneks ja et suvel maja hingaks ja niiskust ei tekiks.

Samuti on oma maja/kodu soojustamine keskkonnasõbralikkuse seisukohalt väga positiivne tegevus. Säästad raha, säästad loodust ja hoiad oma tervist.

soojapidavuse testimine

Maja/hoone soojapidavuse testimine.

Millest maja soojustamisel siis alustada?

Esiteks tee selgeks oma soojustamist vajava hoone eripärad, suurus, kuju ja identifitseeri probleemsed kohad. Tänapäeval on suhteliselt hea hinnaga võimalik oma kodust või soojustamist vajavast muust hoonest teha soojuspilt. Seda nimetatakse termografeerimiseks. Infrapunakaamera suunatakse hoone peale ja nii saab spetsialist ekraanilt andmeid vaadeldes ja kogudes hoone soojusolukorra kindlaks määrata ja probleemsed kohad visuaalselt esile tuua.

Hoonete soojustamise parim tehnika ja materjal

Läbi aastate on majade soojustamise materjalid ja meetodid teinud läbi arenguid, on uusi tekkinud, hästi töötavad meetodid odavamaks muutunud.

seinte soojustamine

Traditsiooniline seinte soojustamise tehnika – soojustusvilla kasutamine

Viimaste aastate jooksul on traditsiooniliste soojustamismeetodite kõrvale tõusnud PUR vahuga majade soojustamine. PUR vaht on materjal, mis nakkub suurepäraselt kõiksugu erinevate pindadega, seega sobib hästi kasutamiseks väga paljude hoonete ja hooneosade soojustamiseks. PUR vahtu pritsitakse spetsiaalsete masinatega ja vahu paigaldamisviis võimaldab ligipääsu väga kitsastesse ja keerukatesse kohtadesse.

majade soojustamine

Kodu soojustamine PUR vahuga säästab küttelt kuni 50%.

PUR vahuga sobib ideaalselt soojustada maja välis- ja siseseinu ning vaheseinu, põrandat, katuseid, katusealuseid, vundamenti jne. PUR vaht ei isoleeri ja kaitse su hubast sisekeskkonda väliskeskkonnast mitte ainult külma ja kuuma õhuliikumise eest, vaid ka liigse müra ja vee eest. Samuti paisub PUR vaht pragudesse, millest putukad ja muud loomakesed sinu kodust rahu rikkuma ei pääse.

Võrreldes traditsiooniliste soojustusmaterjalide paigaldamisega ei jäta PUR vahu kasutamine kodu soojustamisel pragusid ja tühja ruumi isolatsiooni, kus õhk vabalt liikuda saaks. Samuti on hoone katmine PUR-vahuga kordi vähem aeganõudev töö, kui villa või muude traditsiooniliste soojustustehnikate kasutamine.

PUR vahu kasutamise hinna ja soojushoidvuse suhe võrreldes traditsiooniliste materjalide ja meetodite kasutamisega on parem.

Oma kodu/maja soojustamine kvaliteetsete materjalidega, milleks meie poolt pakutavad PUR vahud kindlasti on, tagab küttekulude vähenemise aastakümneteks.

Küsi meie käest hea hinnaga PUR vahu paigaldust!