Vundamendi soojustamine: Pakume PUR vahuga soojustamise teenust. Võta julgelt ühendust meie abivalmis klienditoega. Aitame Sind suurima rõõmuga ning üheskoos leiame just Sinule sobivaima lahenduse: Kontakt

Maja algab vundamendist

Renoveerides vanemat elamut või ehitates endale täiesti uut maja on üks olulisemaid ettappe korrektne vundamendi soojustamine. Soojustamata vundament jahutab põrandaid, tekitab elamus kondensaati ja niiskust, mistõttu tekib hallitus ja niiskuskahjustused. Külmematel perioodidel tekib soojustamata vundamendi tõttu ka külmakahjustused, sest kogunenud niiskus külmub ja paisub, mistõttu  vundament praguneb, maja konstuktsioon vajub, fassaad saab kahjustada ja pikemas perspektiivis kahjustub kogu elamu konstruktsioon. Seetõttu on ülimalt oluline vundamendi rajamisel pöörata piisavalt tähelepanu soojuspidavusele ja niiskuskindlusele. Siinkohal on mõistlik appi võtta ekspert, sest ebakvaliteetse töö puhul on maja maa-alust osa hiljem keeruline ja kallis parandada või ümber teha.

Üks levinumaid vundamenditüüpe Eesti on lintvundament, sest see sobib ka väga rasketele majadele, seda on soodne rajada ning see asub allpool külmapiiri. Miinusteks on aga mahukad kaevetööd, mis eelnevad betooni valamisele. Lintvundamendi puhul on ülimalt oluline hüdroisolatsioon, sest niiskus ei tohi pääseda konstruktsiooni. Vundamendi soojustamine on lintvundamendi puhul keskmisest keerukam. Lisaks horisontaalsele soojustusele peab soojustus ulatuma kogu vundamendi perimeetri ümber. Tihtipeale tekivad probleemid mitte seetõttu, et vundament on soojustamata, vaid seeetõttu, et soojustamine on tehtud rutakalt ja lohakalt – soojusplaadid paigaldatakse liiga suurte vahedega või ei kaeta pealtpoolt piisavalt liivaga. Kvaliteetne soojustus hoiab ära külmakerked ning maja kütmine on tunduvalt energiasäästlikum.

Plaatvundament on populaarsuselt teisel kohal. Seda kasutatakse peamiselt ühekordsete elamute puhul, kus pinnase asendamise ja täitmise mahud ei ole suured. Plaatvundament ehitatakse maapinnast kõrgemalt kasutades L-plokke vundamendi äärtes ning seejärel täidetakse raudbetooniga seest. Kuna põrandaplaat on ühtlaselt valatud, kandub maja raskus ühtlaselt aluspinnale ja väheneb konstruktsioonide deforemeerumise võimalus. Plaatvundament on ehitatud külmumispiirist kõrgemale ning on seetõttu väga vastuvõtlik külmale ja vundamendi soojustamine peab olema tehtud korrektselt. Plaatvundamendi puhul tuleb ühtlaselt soojustada terve plaadialune.

Vundamendi soojustamine

katuste soojustamine pur vahuga

Vundamendi soojustamiseks kasutatakse peamiselt vahtpolüstüreenplaate – EPS ja XPS. Hiljuti on aga populaarsust koguma hakanud uus lahendus – polüuretaavaht ehk PUR vaht. See on materjal, mis koosneb kahest omavahel reageerivast keemilisest elemendist – isotsüonaat ja polüool. Kokku segades loovad need ained ühendi nimega polüuretaanvaht. Täpsemalt on tegemist soojus- ja isolatsioonimaterjaliga, millega täidetakse elamu seintes olevad õhuvahed ning muudetakse maja õhu- ja niiskuskindlaks. EPS ja XPS plaatide kasutamisel jääb alati kohti, kust niiskus ja õhk läbi pääsevad tekitades nii külmasildu. PUR vahu puhul aga seda muret ei ole, sest vaht pritsitakse spetsiaalse masina abil aluspinnale ja nii saavad kaetud ka kõige väiksemad praod ja vahed. Samuti kannatab PUR vaht hästi koormust – ca 300kg/m2 kohta. Seega sobib PUR vaht ideaalselt vundamendi soojustamiseks. Lisaks soojustusele on vaht ka hüdroisolatsiooni eest, sest ei ima endasse niiskust. Eraldi ei pea paigaldama niiskustõkkeid ja nii hoiad oluliselt kokku töömahus ja ka eelarves.

Pakume PUR vahuga soojustamise teenust. Võta julgelt ühendust meie abivalmis klienditoega. Aitame Sind suurima rõõmuga ning üheskoos leiame just Sinule sobivaima lahenduse: Kontakt

Vali PUR vaht  vundamendi soojustamiseks

Vundamendi soojustamiseks kasutatakse peamiselt vahtpolüstüreenplaate – EPS ja XPS. Hiljuti on aga populaarsust koguma hakanud uus lahendus – polüuretaavaht ehk PUR vaht. See on materjal, mis koosneb kahest omavahel reageerivast keemilisest elemendist – isotsüonaat ja polüool. Kokku segades loovad need ained ühendi nimega polüuretaanvaht. Täpsemalt on tegemist soojus- ja isolatsioonimaterjaliga, millega täidetakse elamu seintes olevad õhuvahed ning muudetakse maja õhu- ja niiskuskindlaks. EPS ja XPS plaatide kasutamisel jääb alati kohti, kust niiskus ja õhk läbi pääsevad tekitades nii külmasildu. PUR vahu puhul aga seda muret ei ole, sest vaht pritsitakse spetsiaalse masina abil aluspinnale ja nii saavad kaetud ka kõige väiksemad praod ja vahed. Samuti kannatab PUR vaht hästi koormust – ca 300kg/m2 kohta. Seega sobib PUR vaht ideaalselt vundamendi soojustamiseks. Lisaks soojustusele on vaht ka hüdroisolatsiooni eest, sest ei ima endasse niiskust. Eraldi ei pea paigaldama niiskustõkkeid ja nii hoiad oluliselt kokku töömahus ja ka eelarves

Vali PUR vaht

Kui kunagi oli PUR vahu kasutamine suurte alade soojustamisel suhteliselt kallis, siis nüüd on see läinud tunduvalt soodsamaks. PUR vahu kasutamine maja soojustamisel hoiab küttearvetelt kokku kuni 30%, mistõttu on see pikemas perspektiivis suurepärane investeering. Kui PUR vahu tehnoloogia kõnetas Sind, siis suundu meie veebilehele Balticpur.ee ning võta kindlasti meie soojustuskonsultandiga ühendust. Veebilehel pakume maja soojustamiseks vajalikke masinad, seadmed ning PUR vahtusid. Kuigi vundamendi soojustamine PUR vahuga tundub lihtne, võta soojutamiseks kindlasti appi profesionaalne meeskond, vastasel juhul võid oluliselt kaotada kvaliteedis.