Elamut ehitades tuleb Eesti kliimas valida sobiv soojusisolatsioonimaterjal, et talvel püsiks maja soe ja suvel maja jahe,et kütmiskulud kui ka jahutuskulud oleksid madalad. Lisaks tavapärastele soojustusmaterjalidele nagu kivivill, mineraalvill, plaatvill ja vahtplast on turule tulnud uus moodne lahendus – PUR vaht.

Mis on PUR vaht ?

PUR foam ehk PUR vaht on materjal, mis koosneb kahest omavahel reageerivast keemilisest elemendist (isotsüonaat ja polüool) ja loovad ühendi nimega polüuretaanvaht. Täpsemalt on tegemist polüuretaansoojustusega, millega täidetakse elamu seintes olevad õhuvahed ning muudetakse maja õhukindlaks. PUR-isolatsioonivahud jagunevad kahte põhilisse gruppi: suletud pooridega ja avatud pooridega vahud. Mõlema eeliseks võrreldes tavapäraselt kasutatavate isolatsioonimaterjalidega on võime keemilise reaktsiooni tulemusel paisudes täita ka praod ja ebatihedused.

  • Suletud pooridega vaht – materjal ei ima vett ning on seetõttu veekindel ning ei lase läbi ka veeauru. Suletud poor on nii auru kui ka tuulekindel.
  • Avatud pooridega vaht – materjal on tuulekindel ning ei vaja seetõttu eraldi tuuletõkke paigaldamist. Avatud poorile soovitame paigaldada aurutõkke. Avatud poor laseb veeauru läbi, kuid ei seo seda endasse.

Mõlemad materjalid sisaldavad hallituse ja seente teket tõrjuvaid lisandeid ning nakkuvad väga hästi erinevate pindadega. Samuti on juba vahtudel sees ka näriliste vastane aine.

PUR vahu eelised

PUR foam soojendust saab kasutada igal pool – seintel, katusel, pööningul või keldris. PUR vahu paigaldamine on üsna lihtne, seda pihustatakse soojustatavale seinale või süstitakse spetsiaalse seadme abil seintesse läbi väikeste puuritud aukude. Vaht vajub vedelal kujul alla ning seejärel paisub täites järk-järgult erinevad tühimikud ja õhuvahed.

Maja soojustades villa abil, jäävad tahes tahtmata paigaldusel sisse õhuvahed, mis lasevad läbi õhku ja toovad seeläbi kaasa suurema energiatarbimise ning suurenenud kulud. Kuna PUR vaht on vedelal kujul ning paisub pinnaga kokkusaamisel, võimaldab see väga tiheda ning õhukindla paigalduse, misläbi hoiad kokku küttekuludelt. See võimaldab säilitada soojust talvel ja takistab kuumuse sisenemist suvel. PUR soojendus vajab teiste isolatsioonimaterjalidega võrreldes olulisemalt vähem ruumi ning seeläbi võimaldab kokku hoida maja konstruktsiooniruumi. Samuti ei pea polüuretaanvahtu kasutades paigaldama tuule- ja aurutõkkeid, mis võimaldab maja ehitusel rahaliselt kokku hoida. PUR vaht säilitab oma esialgse kuju ja omadused kogu hoone eluea jooksul ja ei tõmbu aja jooksul kokku, ei vaju alla ega murene. Seega ei ole vaja seda ka aja möödudes välja vahetada.

Soojustades maja PUR vahuga on rahaline sääst vähemalt 30%, küttekuludelt on edaspidi sääst kuni 50%.

Kas PUR vaht on ka ohutu?

PUR vaht on tervisele ja keskkonnale täiesti ohutu materjal. See on lahustivaba ega sisalda lenduvaid orgaanilisi ühendeid. Kõik Balticpur kasutatavad materjalid on toodetud USA-s ega sisalda freooni. Meie vahud on veepõhise paisumisega,vahud on nii keskkonnale kui ka inimestele ohutud.

Pur vaht

PUR vaht Tartu

Balticpur OÜ on ametlik Lallafom USA ja XpandEuroGroup PUR vahtude maaletooja Eestis ja Soomes. Kasutame ainult preemiumklassi vahtusid ning meie poolt kasutataval materjalil on 25 aastane tootjapoolne garantii! Asume Tartu maakonnas, Pärna allee 3-12.

Kui PUR vahu tehnoloogia kõnetas Sind, siis suundu meie veebilehele Balticpur.ee ning võta kindlasti meiega ühendust. Veebilehel pakume maja soojustamiseks vajalikke masinad, seadmed ning PUR vahtusid. Kuigi PUR vahu paigaldus võib tunduda lihtne, võta soojutamiseks kindlasti appi professionaal, vastasel juhul võid oluliselt kaotada kvaliteedis.

Pakume lisaks muudele teenustele ka PUR vahuga soojustamise teenust. Küsi hinnapakkumist siit: või võta ühendust meie abivalmis klienditoega. Aitame Sind suurima rõõmuga ning üheskoos leiame just Sinule sobivaima lahenduse!