Toru isolatsioon
Kuuma vee ja keskküttetorude isolatsioon on tavaliselt soojuskadude minimeerimine. Kuidas tagada, et torudest pääseks võimalikult vähe soojust? Mis on torude soojusisolatsiooni kõige tõhusam meetod?
Torujuhtmete soojusisolatsioonid – millal tasub neid kasutada?
Ehitisi ja nende asukohta käsitlevates tehnilistes tingimustes leiate märkuse nõude kohta kõrvaldada soojavee voolu ajal tekkivad soojuskaod, ringluses olevad kaod, keskküttesüsteemide toite- ja tagasivoolutorud ning õhkküttetorud. Sooja vee ja keskkütte torud määravad muu hulgas sooja vee või radiaatorites oleva vee temperatuuri, st elanike elamismugavuse.
Sooja ja külma vee ning keskküttetorude sobiv isolatsioon kaitseb lisaks soojuskadudele ka mehaaniliste kahjustuste eest. Need tulenevad vaheseinte hõõrdumisest voolava vee temperatuurimuutuste mõjul. Põrandatorude puhul vähendab see ka ülekande soojuskaod, põhjustades soojusvastuvõtjatele tarnitava keskkonna temperatuuri muutust.
Torude soojusisolatsioon ja selle täiendavad eelised
Torude isolatsioon kaitseb mitte ainult soojakadude eest, kuid ka väldib kondensaadi teket. See hoiab ära veeauru kondenseerumise ning hallituse ja seente tekke. Lisaks välistab see välissüsteemide puhul külmumise, mis viib süsteemi voolu blokeerimiseni.
Torude isolatsioon – milline materjal töötab kõige paremini?
Polüuretaanvahust torusid kasutatakse kõige sagedamini keskkütte ja tarbevee torustike soojustamiseks. See materjal on vastupidav temperatuurivahemikus -50 ° C kuni 135 ° C ja sellel on madal soojusülekandetegur. Selline soojusisolaator on jäik ja kaitseb torusid suurepäraselt kahjustuste eest. Polüuretaanvahust valmistatud torusid eristab kõrge kemikaalikindlus. See on pehme, kõva ja ülikõva versioonina.
Polüetüleenvaht sobib hästi ka sirgete torujuhtmete isoleerimiseks. See on peaaegu täielikult vetthülgav, väga paindlik ja torudele kergesti paigaldatav. See on vastupidav temperatuuridele vahemikus -80 ° C kuni 105 ° C. Õhuke polüetüleenvaht kaitseb torusid suurepäraselt kuumuse eest.
Polüuretaan kaitsevad torusid maapinnaga kokkupuute eest. Veelgi enam, selle rakendus välistab süsteemi toimimisega seotud müra. Seega hoiab vahttorud ära kuumuse väljapääsu ja välistab kulude kasvu. Pealegi parandab see ohutust ja pakub elanikele suuremat mugavust.