Hüdroisolatsiooni paigaldus

Hüdroisolatsiooni paigaldus on oluline eelkõige märgades ruumides. Märgade ruumide puhul on oluline tagada konstruktsioonide veekindlus. Vannitubades, saunades, duširuumides ja teistes märgades ruumides on suur oht niiskuskahjustuste, hallituse ja bakterite tekkeks. Pelgalt keraamiliste plaatide paigaldamisega ei saa märgades ruumides pindu vettpidavaks, sest plaadisegu ning vuugitäidis on poorne, mis tähendab, et vesi ja niiskus pääsevad sealt ajapikku läbi ja võivad aluspinda kahjustada. Märgades ruumides on oluline plaatide alla paigaldada hüdroisolatsioon.

Hüdroisolatsioonitooteid on mitmeid erinevaid. Kõige olulisem on selgeks teha isoleeritava pinna materjal. Kui on kiviseinad, siis tasuks esmalt kruntida tsemendipõhiste pahtlite ja mörtidega. Kivi suureks eeliseks on see, et see ei hakka kõdunema ega mädanema, juhul kui peaks juhtuma, et hüdroisolatsioonikiht kuskilt katki läheb.

Ehitusplaatidest seinte puhul on veelgi olulisem, et need ei saaks niiskust ning ei hakkaks nii-öelda elama.

Hüdroisolatsiooni ettevalmistustööd

Enne hüdroisolatsiooni paigaldust tuleb puhastada aluspind hoolikalt tolmust ja muust mustusest. Seejärel on hea pinnale kanda niiskustõkkevõõpa, soovitame seda teha pintsliga, mitte rulliga. Kahe kihi pealekandmise vahe peab olema piisavalt pikk, et eelmine kiht kindlasti ära kuivaks. Järgmise sammuna tasuks paigaldada seinte tugevuslindid ja läbiviigud, kui need on kinnitatud, saab peale kanda esimese kihi hüdroisolatsioonivõõpa. Seda soovitame teha rulliga, nii on lihtsam ainet seinale kanda, oluline on, et ainet saaks piisavalt, koonerdada ei tohiks. Kui esimene kiht on kuivanud, tuleb kanda järgmine kiht, vastavalt tootja antud juhistele.

Kui vajad abi hüdroisolatsiooni paigaldamisega, siis pöördu meie spetsialistide poole, kes aitavad nõu ja jõuga.