soojad katused

Katuse all olevad kasutamata ruumid toimivad sageli pööninguna. Asjaolu, et see pole elamiskõlblik ruum, ei tähenda, et selle soojusisolatsioon oleks vähem oluline. Siit saate teada, kuidas ja millise materjaliga pööningut tõhusalt soojustada, nii et allpool asuvatest köetavatest ruumidest ei pääseks soojus välja.

Kõik, kes natukenegi füüsikat jagavad, teavad, et soe õhk kipub ülesse poole tõusma, sest on kergem, kui külm õhk, seega tuleb seda kindlasti tähele panna, kui sul katuste soojustamine plaanis on. Samuti tuleb rõhku panna ka lagede ja põõningute soojustamisele.

Veerand hoonete soojakadust võib panna soojustamata katuste arvele. Katuste soojustamine on üks kõige kindlam viis oma küttearvetelt kokku hoida ja nii soojuskadu vähendada. Samuti tõstad sa nii oma kodu või muu kinnisvara väärtust ja kellele meeldiks talveõhtuid külmas toas veeta. Soojustatud katust muudab su maja ka keskkonna sõbralikumaks, sest küttele kuluv energia läheb asja ette.

Korralikult teostatud katuste soojustamine muudab su hoone soojaeffektiivsemaks vähemalt 30-40s aastaks ja teenib algselt investeeritud raha aastate peale mitmekordselt tagasi. Aga, et see ka nii oleks, et katuse soojustus kestaks, tuleb katuse soojustamise töödeks valida oma ala spetsialistid ja õiged materjalid.

Pööningu soojustamine – miks see oluline on?

Miks on pööningu soojustamine nii oluline? Loomulikult on siin seotud majanduslikud kaalutlused. Kui pööning on kasutuskõlbmatu, tehakse soojusisolatsioon nii, et soojendusega ruumide soojus ei pääseks  välja.

Enne pööningu soojustamisel osalemist pöörake tähelepanu selle kõrgusele. Kui ruum on madal ja juurdepääs on keeruline või üldse mitte, on enne katusekatte paigaldamist kõige mugavam teha isolatsioon. Sellises olukorras tuleb kõik vajalikud materjalid eelnevalt ette valmistada ja renoveerimise ajal vihma eest kaitsta. Piisava kõrgusega pööningutel saab töid teha siis, kui katus on valmis.

PUR vahuga katuste soojustamine garanteerib alati hea tulemuse

katuste soojustamine pur vahuga
PUR vaht ehk polüuretaanvaht ehk materjal, mis koosneb enamasti kahest omavahel kombineeritud keemilisest elemendist (isotsüonaat ja polüool), mis omavahel spetsiaalsete masinatega omavahel kokku segatakse ja pihustatakse või süstitakse seintes olevatesse avastusse ja õhuvahedesse ning nii muutub maja palju soojapidavamaks ja õhukindlamaks. Nii säästad küttearveid ja loodust.

PUR vaht sobib väga hästi erinevate katuseliikide soojustamiseks, olenemata aastaajast.

9 põhjust, miks oma katuste soojustamiseks kasutada PUR vahtu

  • PUR vaht paigaldatakse enamasti katuse sisemisele poolele, otse katuseplaatide või katusekivide alla, katusetalade vahele. PUR vaht paisub ja täidab kõik augud ja praod ja ühendab nii katusetalad omavahel tugevamini kokku, mis teeb katuse vastupidavamaks. Mis aga kõige olulisem, sinu küttearved vähenevad kuni 25%. Kaudselt vähendad sa nii ka tunduvalt oma ökoloogilist jalajälge.
  • PUR vaht on palju parem heli isolaator ja vastupidavam veele ja niiskusele, kui traditsioonilised soojustusmaterjalid.
  • PUR vaht pikendab hoone katuse eluiga ja lubab kokkuhoidu tulevastel katuse hooldustöödelt.
  • Polüuretaanvahu kasutamine katuste, pööningute ja lagede soojustamisel garanteerib soojema sisekliima talvel ja mõnusalt jahedama sisekliima suvel.
  • Kui liigub õhk, liigub ka tolm. Paljud inimesed on tolmu (õietolm) vastu allergilised. Kuna PUR vaht täidab hästi ka kõige väiksemad praod ja avaused, ei pääse tolmune õhk katuse alla.
  • Kui PUR-vaht kuivab ja tahkub, tugevdav ta katust, omades sealjuures väga suurt vastupidavuse/kerguse suhet.
  • PUR vaht tõrjub väga hästi niiskust ja ei lase sellel koguneda lae alla, kaitstes sealjuures puitu mädanemise eest, metalli rooste tekkimise eest ja hallituse eest.
  • Kui katuse on hästi kaitstud väliskeskkonna eest, saab katusealust kasutada hästi eluruumi laiendamiseks või soojustatud panipaigana.
  • PUR vaht koosneb ainetest, mis erinevatele lindudele, närilistele ja putukatele isu ei tekita, seega ei kipu nad seda endale hammaste vahele võtma või seda pesamaterjalini kasutada.

Pööningu soojustamine vahtpolüuretaaniga – palgake professionaale!

Pööningu soojusisolatsioon tuleks jätta spetsialistidele. Miks? Palju sõltub töö kvaliteedist – tihedus, selle ruumi kasutamise mugavus ja töökindluse tagamine järgmistel aastatel. Pööningu soojusisolatsioon peaks toimuma  professionaalselt, et aasta või kahe pärast ei oleks remonti vaja. Ja see võib juhtuda, kui te ise, ilma piisava kogemuseta, renoveerimist alustate.

Lisaks erialasele tööle on väga oluline materjal, mida soovite pööningut soojustada. Polüuretaanvaht sobib selleks suurepäraselt. Eeldades, et see on õigesti paigutatud, on soojusjuhtivuse koefitsent, suletud poori vahtude puhul hinnanguliselt 0,02-0,039 W / mK ja avatud pooride – 0,033-0,039 W / mK. Tasub meeles pidada, et suurema tiheduse ja suletud pooride struktuuriga vaht on suurema eraldusvõimega ja seega saate rakendada õhemat kihti. Kõigi materiaalsete omaduste säilitamiseks on vaja seda oskuslikult paigaldada, mistõttu peaksid spetsialistid selle eest hoolitsema.

Pööningu soojustamine vahuga – lagi

Korralikult soojustatud põrand esimesel korrusel ja pööningu lagi on teie maja soojustamisel pool võitu. Tasub teada, et soojustuskadu läbi soojustamata lae võib põhjustada ka katusekatte veeauru kondenseerumise. Sellisel juhul on ideaalne lahendus polüuretaanvahu kasutamine.

Pööningu soojustamine vahuga – hind

Vahtkattega pööningu soojustamise hinnad võivad tunduda suhteliselt kõrged. Pööningu soojustamine kaasaegse materjaliga, näiteks vahtpolüuretaaniga, tagab 100% -lise soojustuse ja paljude aastate rahuliku une hästi soojustatud majas. Avatud pooriga pööningu soojustamise m3 hind on alates  70 eur+km