Polüuretaanvaht – soojusisolatsiooni eelised ja puudused
Polüuretaanvahust isolatsioon on kaasaegne ja väga tõhus meetod hoonete soojusisolatsiooniks. Pihustades pealekandmisel jõuab see isegi väikseimate tühimikeni. See tagab maja püsiva ja kahjustuskindla isolatsiooni, parandades elamismugavust ja vähendades küttearveid.
PUR-vahtplastist soojusisolatsioon – kuidas soojusisolatsioonipritsimise meetod töötab.
Üks kõige populaarsemaid materjale hoone soojustamiseks on vahtpolüuretaan. Muude isolatsioonimeetodite eelised ja puudused võimaldavad kinnitada, et see on üks tõhusamaid viise hoone sees soojuse säilitamiseks. PUR-vaht isolatsiooni iseloomustab lühike pealekandmisaeg ja kõrge efektiivsus. Avastage selle suurimad eelised ja vaadake, miks üha rohkem inimesi valib maja soojustamiseks pur vahu.
Polüuretaanvahu eelised – madalamad küttekulud
Polüuretaanvahu eelised ja teiste soojusisolatsioonimaterjalide puudused kinnitavad väidet, et maja soojustamine villa või vahtpolüstürooliga ei too alati mõõdetavat kasu. Polüuretaanvahu puhul on eeliste loetelu muljetavaldavalt pikk. Üks neist on kahtlemata maja kütmise madalamad kulud. Selle materjali soojusisolatsiooni omadused on äärmiselt kõrged. Termiliste sildade kõrvaldamine, blokeerides seeläbi soojuse väljapääsu maja kriitilistest punktidest. See võimaldab säilitada soojust talvel ja takistab kuumuse sisenemist suvel.See polüuretaanvahu eelis aitab oluliselt vähendada elektri- ja kütusekulusid. Temperatuuri hoitakse igas toas konstantsel ja mugaval tasemel. Soojuskadude minimeerimisel on märgatav mõju küttekulude vähendamisele. Kuid see pole ainus vahtpolüuretaani eelis.
Kiire pealekandmine – veel üks vahtpolüuretaani eelis
Polüuretaanvahu tugev külg on selle kiire ja lihtne pealekandmine (muidugi spetsialiseeritud meeskonna poolt). PUR-vaht kantakse pihustusmeetodil – see suurendab selle mahtu mitu tosinat korda ja kõveneb kiires tempos. Pihustusisolatsioon võtab seetõttu palju vähem aega kui muude isolatsioonimaterjalidega soojustamine.
Materjal kohandub ideaalselt kaldus ja raskete pindadega. Tänu paisumisele tungib see kõige väiksematesse tühimikudesse, takistades termiliste sildade teket. Kaldus lagede ja kitsaste ruumide jaoks on kõige parem valida vahtpolüuretaan. Muude soojusisolatsioonimaterjalide puudused muudavad rasketel pindadel mõõdetavate kütteefektide saavutamise võimatuks.
Kas polüuretaanvahul on veel mingeid eeliseid?
Polüuretaanvahul, nii avatud kui ka suletud pooril on madal soojusülekandetegur λ, mis muudab selle üheks parimaks soojusisolatsioonimaterjaliks. Materjal on igale pinnale väga kleepuv, vastupidav kahjustustele ja eriti kerge – see ei koorma hoone konstruktsioone. Pealegi on vahuisolatsioon 100% ohutu allergikutele ja loomadele. See ei tekita tolmu ega sisalda allergeene ega kahjulikke gaase. See hoiab aastaid soojusisolatsiooni kõrgel tasemel.
Polüuretaanvahust soojusisolatsioon – puudused
Üks kõige tõhusamaid ehitiste soojustamise meetodeid on kahtlemata PUR soojusisolatsioon. Selle isolatsioonimeetodi ilmne puudus võib olla selle hind – võrreldes teiste meetoditega võib see tunduda liiga kallis. Selgub, et selle hind on võrreldav alternatiivsete isolatsioonimeetoditega. Kõik kulud hüvitatakse järgmise paari aasta jooksul ning PUR- isolatsiooni vastupidavus on muljetavaldavalt pikk. Kui võrrelda polüuretaanvahust isolatsiooni kõiki eeliseid, muutub hinna puudus tähtsusetuks.